Bývalá náhradná autobusová stanica ustupuje budúcej výstavbe

Premena Mlynských nív pokračuje odstraňovaním dočasnej autobusovej stanice.

V týchto dňoch sa začalo s odstraňovaním náhradnej autobusovej stanice na Chalupkovej ulici, ktorá svoju činnosť ukončila na konci septembra tohto roka po otvorení novej stanice Nivy. Náhradná autobusová stanica slúžila cestujúcim od 1. októbra 2017, kedy prevzala štafetu od pôvodnej autobusovej stanice na Mlynských nivách. Po ukončení činnosti náhradná stanica v posledných mesiacoch ešte slúžila ako odstavná plocha pre autobusy dopravcu Slovak Lines, ktorý má svoje zázemie v jej susedstve. Likvidácia stanice začala odstraňovaním prestrešení nástupíšť a odstraňovaním zámkovej dlažby.

Na mieste náhradnej autobusovej stanice je v budúcnosti plánovaná ďalšia výstavba v súlade s okolitou zástavbou.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Podľa mňa vyspelú spoločnosť nemôžeme posudzovať v absolútnej mierke, ale vždy len relatívne a najlepšie v rovnakom bode na časovej osi. Lebo inak sa dostávame do paradoxných záverov, ako napríklad to, že Štúr bol antisemita a xenofób, čo dnes nie je charakteristickým znakom vyspelej spoločnosti a mohli by sme povedať, že on bol predstaviteľ práve nevyspelej spoločnosti, no na druhej strane vo vtedajšej dobe rozhodne patril k tomu najlepšiemu a najvyspelejšiemu, čo naša spoločnosť ponúkala a bezpochyby uľahčil našu cestu k vyspelej spoločnosti. Rovnako sa dnes cítime vyspelí, ale možno v porovnaní s rokom 2100 budeme nevyspelí, to však neznamená, že sme teraz nejakí barbari.
Reakcia na: shaggy #65:
tak to si veľmi rád nechám vysvetliť. Nespozoroval som, že by sa tu na každú osobu robil kádrový posudok na vstup do ktoréhokoľvek zamestnania, školy, že by boli upierané tvoje náboženské práva, že by sa tu pravidelne vo veľkom odpočúvalo, že by tu fungovala ŠtB či skutočnosť, že by sa tu zatvárali kňazi do väzenia 😉
Reakcia na: 810zssk #62:
Áno, má. Bývam blízko pri nej a preto rád chodím vybavovať veci do centrály (sú tam neschopní a pomalí ľudia).
Reakcia na: Minko #61:
Vieš, že tou ČSSR si opísal súčasnú "vyspelú" spoločnosť v našej krajine? A je super sa oháňať verejným záujmom, ktorý nikto nevie definovať. Inak povedané, verejný záujem je to, čo povie gejza a Minko (v tomto prípade) 🙂
Reakcia na: si #63:
Ked mas objednavku v shope v Senci, mozes si ist po nu tam. To je vo vynimkach. V najhorsom povies, ze ides do prirody okolo Senca. 🙂 Ale uprimne - uz ta niekedy niekto kontroloval v tomto pseudolkdaune? 😃
Reakcia na: 810zssk #62:
vyzera ze ma... aj ked to sa mi uz odo mna mozno oplati ist skor na tu senecku (len teda zas otazne je ci to sucasne panikarske vyhlasky umoznuju, pravdupovediac uz ma to nebavi sledovat...)
Reakcia na: si #60:
Nemá Alza aj pobočku v Petržalke? Ja som rád chodieval veci vybavovať tam.
Reakcia na: shaggy #59:
hovorí to slovník to som si nevymyslel. Faktom je že vyspelosť spoločnosti sa nemeria len jej bohatosťou a technologickou vyspelosťou ale aj spoločenskou vyspelosťou.
verejný záujem je tak široký pojem nesúrodých požiadaviek, že je praktický nemožné definovať ho na úrovni ako si ho predstavuješ. Preto sa vždy posudzuje ad hoc a to takým spôsobom aby uplatňovanie potrieb verejného záujmu nebolo v "neprimeranej výhode" voči právu jednotlivca. Aj práve vďaka tomu bolo posledné rozhodnutie ÚS SR (ohľadom karantény) aké bolo a riešilo práve túto otázku. ČSSR som neriešil, lebo mi to označenie nacistického Nemecka udrelo do očí. No ani ČSSR by som za civilizovanú spoločnosť nepovažoval- od civilizovanej spoločnosti by som očakával, že človek môže verejne prezentovať svoj nesúhlas, tak ako to môže napríklad dnes, ak je v nejakom zákonom stavenom rámci, ktorý to umožňuje (a tým nemyslím rámec v štýle ČSSR kde to označovali ako protištátnu činnosť a posielali do Jáchymova). A nie že sú istej skupine obyvateľstva (prípadne celému obyvateľstvu) upierané základné ľudské práva. (stanovené napr. Všeobecnou deklaráciou ľudských práv, ktorá bola práve na popud nacistických pogromov prijatá)
Reakcia na: shaggy #56:
bol som tam nuteny ist vybavovat nejake tie veci (reklamacia); druha vec je ze aj ked realizujem nakup cez internet tak peniaze im asi nejak dotecu....
Reakcia na: Minko #58:
Chápem, ľudia si definujú pojmy tak, ako sa im hodí. Už to nie je civilizovaná, ale kultivovaná spoločnosť. Lenže to sa potom bije ten gejzov verejný záujem s tvojou kultivovanou spoločnosťou.
Aj by som sa ťa opýtal, prečo to Nemecko nebola kultivovaná spoločnosť a čo je to ten verejný záujem, ale to by som už veľmi zachádzal mimo tému. A už vôbec nespomeniem, že si socialistické Československo úplne vynechal (teda beriem, že to bola kultivovaná spoločnosť).
Reakcia na: shaggy #57:
no o nacistickom Nemecku ako civilizovanej spoločnosti by som pomlčal. tento pojem sa používa (a najčastejšie) vo vzťahu k nie vývojovej vyspelosti ale skôr k stavu spoločnosti, kde je to synonymum ku "kultivovaná" spoločnosť. A teda nacistické Nemecko bolo všetko, len rozhodne nie kultivovaná spoločnosť.
Reakcia na: gejza #54:
Aj nacistické Nemecko bola civilizovaná spoločnosť, ktorá riešila verejný záujem. To isté socialistické Československo. Preto stále radšej používam pojem slobodná spoločnosť. Lebo verejný záujem je ako Columbova žena - všetci o ňom hovoria, ale nikto ho nevie definovať. Ani ty 🙂
Reakcia na: si #55:
Áno, tak to aj má fungovať - ak im tam ľudia nebudú chodiť, zavrú to. Lenže chodíš minimálne do tej alzy. Alebo ani v tej si nebol? 😉
Reakcia na: shaggy #50:
ja peniazmi hlasujem.... zatial som tam neminul ani cent a snad sa mi tento stav podari udrzat dostatocne dlho... jediny lokacny pruser odtial je alza....
Reakcia na: shaggy #50:
Úplne by postačilo, ak by v danej lokalite bola autobusová stanica. Už sa tam zbúrali dve - jedna stará a druhá pomerne nová - no nepostavila sa žiadna. Namiesto toho je verejný priestor zničený a znehodnotený úplne zbytočným nákupným centrom.

Developkári v Meste neustále preukazujú svoj absolútny amaterizmus, nenažranosť, ignoráciu verejného záujmu a malosť.

Neustále používaš slovné spojenie "slobodná spoločnosť". Ja osobne preferujem pojem "civilizovaná spoločnosť". V nej ide prioritne o verejný záujem, pričom masívne rozkrádanie verejných zdrojov, pranie nelegálne nadobudnutých aktív ako aj korupcia sú tvrdo postihované trestom smrti a zhabaním podozrivých aktív v prospech štátneho rozpočtu. Zákony sa striktne dodržiavajú, vymožiteľnosť práva je na úrovni 100 % a nakoľko je v maximálnej možnej miere potláčaná ekonomická kriminalita, je dostatok zdrojov na všetky potrebné verejné výdavky. Chcem veriť, že raz sa dožijem toho, že niekde takáto "civilizovaná spoločnosť" bude existovať.
Reakcia na: shaggy #50:
Podľa mňa problém nie je v rovine "mal tam byť miesto stavby park". Jasné, stavať sa musí, keď sa stavba vydarí tak vie pozdvihnúť celé okolie atď... A Bratislava sama osebe má vegetácie plno tak v intraviláne ako extraviláne, stačilo by sa o ňu lepšie starať.
Problém je v tom, že sme sa odnaučili stavať udržateľným spôsobom. 95% pozemku zaplníme stavbou, od fasády po fasádu vybetónujeme ulicu, dážď zvedieme do kanála. A potom ústne bijeme na poplach, že pôda sa mení na mŕtvu hmotu a hladiny podzemných vôd klesajú ako divé, miesto čo by sme upravili našu každodennú prax. Lebo zelené strechy sú super, ale keby samotná stavba bola ohľaduplnejšia k okolitému prostrediu, z eko hľadiska by sme takéto kompenzačné opatrenie až tak nepotrebovali.
Reakcia na: shaggy #50:
A kto platí ten ekoterorizmus?
Reakcia na: shaggy #50:
Hlavne Bratislava je jedno z mála miest, do ktorých geografického stredu zasahuje zalesnené pohorie. A to treba chrániť ako oko v hlave, lebo funguje ako obrovský park. Tie Malé Karpaty nám naozaj môžu aj Newyorkčania závidieť. Nemyslím si, že relatívne civilizovaná stavba, ktorá tam je namiesto hnusného kontaminovaného brownfieldu (tá stanica nebola pre vtáčiky tiež úplne friendly) by bola zrovna tŕňom v oku. A nahraté vtáčiky sú ťažký gýč na úrovni simultánneho smiechu v amerických situačných komédiách na sklonku 20. storočia. Nič menej, nič viac.
Reakcia na: gejza #49:
Len u teba je to skôr mentálna porucha/spomienkový optimizmus. U Radoslava Augustína ide o peniaze, keďže ho teraz najlepšie platí ekoterorizmus. To nákupné centrum nie je dobré (hovorím ako človek, ktorý proti nákupným centrám nič nemá). Je odfláknuté, zbytočné (keď zoberieš blízkosť iných). Ale tá strecha je asi to posledné, čo by si tej stavbe mohol vyčítať. Tá sa im naozaj podarila a ani tie lepšie nákupné centrá nemajú nič obdobné.
Myslieť si, že by v centre mesta, na malom pozemku, vyrástol park namiesto stavby, ktorá zarába, je veľmi naivné.
Ale teda, ak je o to taký záujem, čudujem sa, prečo neprišiel gejza, Radoslav Augustín a všetci, čo tam ten park chcú, nezaplatili HB Reavis cenu, ktorá by im vykryla príjmy z tohto nákupného centra na 7 rokov a nepostavili si tam park.
Lebo v slobodnej spoločnosti sa hlasuje peniazmi. Ak je niečo pre teba skutočne dôležité, tak si to zaplatíš.
Ak to pre teba dôležité nie je, tak len o tom tliachaš na imhd a píšeš blogy.
https://dennikn.sk/blog/2648785/des-na-streche-stanice-nivy/

.... ako pozerám, tak nie som so svojimi názormi jediný ...