Dopravný podnik počas Dní Bratislavy posilní spoje MHD a vypraví aj historické vozidlá.
Počas konania podujatia Bratislava pre všetkých bude v sobotu 26. apríla a v nedeľu 27. apríla 2014 zabezpečená posilová doprava do lokalít s najvyšším záujmom návštevníkov. Aj vzhľadom na každoročné problémy s parkovaním odporúčame uprednostniť hromadnú dopravu pred cestou osobným automobilom. Na všetkých linkách, okrem liniek historickej dopravy, bude počas víkendu platiť štandardná tarifa.
- Do Devína budú premávať linky 28 a 29 od Nového SND, resp. spod Mosta SNP v 15-minútovom intervale v čase od cca 10:00 do 20:00. Dopravu na nich zabezpečia kĺbové vozidlá a podľa potreby aj vložené spoje.
- Dopravu k Zoologickej záhrade zabezpečia posilnené linky 31 a 39 v čase cca 10.00 - 19.00. Obe linky budú mať spolu interval 5-7 minút. Z centra bude možné použiť aj linky 30 a 37 v spoločnom intervale 8-12 minút. Posilnená bude aj linka 32 z Dlhých dielov a Hlavnej stanice v intervale 15 minút.
- Obsluhu Partizánskej lúky, Železnej studničky a Kačína zabezpečí linka 43 v 20-minútovom intervale (vybrané spoje pôjdu na Kačín) s kĺbovými vozidlami a podľa potreby aj vloženými spojmi. Premávať sem budú aj historické autobusy z centra mesta. Pri ceste do oblasti Partizánskej lúky a Lesoparku odporúčame použiť aj trolejbusové linky 207 211 a 212. V nedeľu čase 10.00 - 18.00 bude bezplatne premávať aj sedačkový výťah zo Železnej studničky na Kamzík, v sobotu platí štandardná tarifa.
- Pre milovníkov historickej dopravy budú bezplatne premávať aj historické električky BMEŽ #18 a #31 so sprievodcom po trase Vazovova - Krížna - Špitálska - Nám. SNP - Kapucínska - tunel - Most SNP - Jesenského - Kamenné nám. - Špitálska - Americké nám. - Vazovova v čase
- od 9.00 do 18.40 z Vazovovej v intervale 20 minút,
- od 9.15 do 18.15 z Jesenského v intervale 20 minút.
- od 9.00 do 18.40 z Vazovovej v intervale 20 minút,
- Historický trolejbus Škoda 9 Tr bude jazdiť po trase Autobusová stanica - Ulica 29. augusta - Kollárovo námestie - Hodžovo námestie - Palisády - Červený kríž - Búdková - Vozovňa Hroboňova a späť. Na trase obslúži všetky zastávky. Odchody z konečných zastávok sú v nasledujúcej tabuľke:
Smer / Hodina 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Vozovňa Hroboňova -> Autobusová stanica 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 - Autobusová stanica -> Vozovňa Hroboňova - 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
- Historické autobusy ŠM 11 #3350 a RTO #236 budú premávať po trase Most SNP - Nábr. arm. gen. L. Svobodu - Mlynská dolina - Patrónka - Vojenská nemocnica - Cesta mládeže - Železná studnička a späť. Autobusy zastavia na zastávkach: Most SNP, Lafranconi, ZOO, Patrónka, Vojenská nemocnica, Červený most, Klepáč, IX. mlyn a Železná studnička. Odchody z konečných zastávok sú v nasledujúcej tabuľke (Most SNP xx:15 - RTO, xx:45 - ŠM 11):
Smer / Hodina 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Most SNP -> Železná studnička 45 15
4515
4515
4515
4515
4515
4515
4515
4515 Železná studnička -> Most SNP - 10
4010
4010
4010
4010
4010
4010
4010
4010
40
- Pre milovníkov historickej dopravy budú bezplatne premávať aj historické električky BMEŽ #18 a #31 so sprievodcom po trase Vazovova - Krížna - Špitálska - Nám. SNP - Kapucínska - tunel - Most SNP - Jesenského - Kamenné nám. - Špitálska - Americké nám. - Vazovova v čase
Tedomík